ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

БЖД и охрана труда


Тема: Шум, ультразвук (УЗ), інфразвук (ІЗ). Пожежна безпека
Тип: Контрольная работа с практической частью
Дата добавления: 2019-09-04 16:40:14
Автор:
Обьем: 26
Цена: 30 грн.

Содержание:

Вступ. 3

Завдання 1 Шум, ультразвук (УЗ), інфразвук (ІЗ).4

1.1. Джерела шуму, ультразвуку та інфразвуку. 4

1.2. Біологічна дія шуму, ультразвуку та інфразвуку на організм людини. 5

1.3. Кількісні та якісні характеристики шуму. 6

1.4. Принципи нормування шуму. 9

1.5. Методи та засоби колективного та індивідуального захисту від шуму, ультразвуку, інфразвуку.10

Висновок до завдання 1. 13

Завдання 2 Пожежна безпека. 15

2.1. Протипожежні профілактичні заходи та активний пожежний захід. 15

2.2. Способи та засоби боротьби з пожежами. 16

2.3. Засоби колективного та індивідуального захисту людей від небезпечних і шкідливих факторів пожежі.20

Висновок до завдання 2. 22

Висновки. 23

Список використаних джерел. 25Выводы:

Шум – це коливання звукової хвилі в звуковому діапазоні, що характеризується змінною частотою і амплітудою, непостійні в часі, які не несуть корисної інформації людині. Ультразвук – це коливання пружного середовища з частотою понад 20000 Гц. Інфразвук – це механічні коливання пружного середовища, що мають однакову із шумом фізичну природу, але різняться частотою коливань, яка не перевищує 20 Гц.

Джерелом шуму, ультразвуку та інфразвуку в промисловості є окремі види машин, механізмів та устаткування. Шум, ультразвук і інфразвук – загально біологічні подразники, що при великих інтенсивностях або тривалій дії можуть впливати на всі органи та системи людини. Розрізнюють об’єктивні (інтенсивність та сила звуку, частота і частотний спектр) та суб’єктивні (гучність звуку, висота, тембр) характеристики звуку.

Для оцінювання постійного шуму на робочих місцях на практиці застосовуються два принципи нормування шуму: за граничними спектрами і за рівнями звуку в дБА.

Для оцінювання непостійного шуму використовують еквівалентний рівень, що прирівнюється до рівня постійного звуку, широкосмугового, неімпульсного шуму, який впливає на людину аналогічно непостійному шуму.

Засоби захисту від шуму можуть бути колективними (акустичними, архітектурно-планувальними, організаційно-технічними)  і  індивідуальними, які дозволяють знизити рівень сприймання звуку на 10 – 45 дБ.

До основних профілактичних заходів пожеж можна віднести заміну небезпечних технологічних процесів на менш небезпечні, герметизацію трубопроводів, розміщення джерел вогню тільки в окремому приміщенні, використання вогнестійких будов, використання спеціальних проходів і проїздів, використання каліброваних запобіжників в електроустановках, правильний вибір і експлуатація системи опалення та вентиляції та своєчасні профілактичні огляди.

Для попередження виникнення пожеж на промислових підприємствах має велике значення виконання правил пожежної безпеки систем електроустановок, санітарно-технічного обладнання, опалювально-вентиляційних систем, систем газопостачання і т.п.

В загальному, для попередження пожежі проводять організаційні, технічні, експлуатаційні заходи та заходи режимного характеру.

Основними способами пожежегасіння є охолодження джерела вогню або горіння нижче певних температур, ізоляція джерела горіння від повітря, зниження концентрації кисню повітря шляхом розведення негорючими газами, гальмування швидкості реакції окислення, механічний зрив полум'я сильним струменем газу або води, вибухом, створення умов вогнезагородження.

В якості засобів гасіння пожеж застосовуються вода, пароповітряна суміш, аерозольна хмара, інертні і негорючі гази, хімічні речовини, піни, вогнегасні порошки, вибухові речовини.

До засобів колективного захисту людей від небезпечних і шкідливих факторів пожежі відносять: пожежну сигналізацію, протипожежне водопостачання, блискавковідвід, заземлення, спринклерні установки, дренчерні системи

Різні види вогнегасників, відра, лопати, азбестові полотна, войлочні мати, кошми, ломи, пили, багри, вила та інші первинні засоби пожежогасіння можна вважати засобами індивідуального захисту людей від небезпечних і шкідливих факторів пожежіВернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь