ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

БЖД и охрана труда


Тема: Органи відчуття людини: зір, слух, смак, нюх, дотик. Захисні реакції організму
Тип: Контрольная работа с практической частью
Дата добавления: 2020-01-07 09:56:03
Автор:
Обьем: 39
Цена: 30 грн.

Содержание:

Вступ...............................................................................................................3

Розділ 1. Анатомічні особливості органів почуття

  • Орган зору....................................................................................5
  • Орган нюху.................................................................................10
  • Орган смаку................................................................................11
  • Орган слуху та рівноваги..........................................................12
  • Загальний покрив.......................................................................17

       Розділ 2. Фізіологічні особливості окремих видів відчуттів

                  2.1Фізіологічні особливості окремих видів відчуттів..................20

                  2.2 Використання знань в практиці................................................27

       Висновок......................................................................................................29

       Література....................................................................................................31

       Додаток.........................................................................................................32Выводы:

У цій контрольній роботі я розглянула органи відчуття людини, вивчила їх анатомічні та фізіологічні особливості. Органи відчуття забезпечують сприйняття дії факторів як внутрішнього, так і зовнішнього середовища. Сенсорна система за допомогою аналізаторів забезпечує сприйняття, передачу і обробку інформації про певне явище внутрішнього чи зовнішнього середовища організму.

Різні аналізатори мають різну швидкість і різний діапазон адаптації. До одних подразників адаптація відбувається більш швидко, до інших - повільніше. Більш швидко адаптуються нюхові і тактильні аналізатори. Повна адаптація до запаху йоду настає через одну хвилину. Через три секунди відчуття тиску відбиває тільки 1/5 сили подразника (пошук окулярів, зрушених на чоло, - один із прикладів тактильної адаптації). Ще повільніше адаптуються слухові, смакові і зорові аналізатори. Для повної адаптації до темряви необхідно 45 хвилин. Після цього періоду зорова чутливість збільшується в 200 000 разів (найвищий діапазон адаптації).

   Явище адаптації має доцільне біологічне значення. Воно сприяє відображенню слабких подразників і охороняє аналізатори від надмірного впливу сильних подразників.

   Чутливість залежить не тільки від впливу зовнішніх подразників, але і від внутрішніх станів.

   Підвищення чутливості аналізаторів під впливом внутрішніх (психічних) факторів є сенсибілізацією. Так, наприклад, слабкі смакові відчуття підвищують зорову чутливість. Це пояснюється взаємозв'язком даних аналізаторів, їхньою системною роботи.

   Сенсибілізація, загострення чутливості, може бути викликано не тільки взаємодією відчуттів, але і фізіологічними факторами, введенням до організму  тих чи інших речовин. Наприклад, для підвищення зорової чутливості істотне значення має вітамін А.

Чутливість підвищується, якщо людина очікує той чи інший слабкий подразник, коли перед ним висувається спеціальна задача розрізнення подразників. Чутливість окремої людини удосконалюється в результаті вправи. Так, дегустатори, спеціально вправляючи смакову і нюхову чутливість, розрізняють різноманітні сорти вин, чаю і можуть навіть визначити, коли і де виготовлений продукт.

   У людей, позбавлених якого-небудь виду чутливості, здійснюється компенсація (відшкодування) цього недоліку за рахунок підвищення чутливості інших органів (наприклад, підвищення слухової і нюхової чутливості в сліпих).

             Взаємодія відчуттів в одних випадках приводить до сенсибілізації, до підвищення чутливості, а в інших випадках - до її зниження, тобто до десенсибілізації. Сильне збудження одних аналізаторів завжди знижує чутливість інших аналізаторів. Так, підвищений рівень шуму в "голосних цехах" знижує зорову чутливість(дод. 7, стор. 39).Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь