ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Экономика


Тема: 150 Шляхи соціально-економічного розвитку Одеської області
Тип: Реферат
Дата добавления: 2013-11-12 23:11:20
Автор:
Обьем: 13
Цена: 15 грн.

Содержание:

Зміст.

 

 

 

Розділ 1.

Структура валового продукту регіону

 

 

 

 

1.1.

Шляхи подальшого економічного  розвитку Одеської області

 

 

Розділ 2.

Структура промисловості регіону. Головні промислові підприємства

 

 

 

 

Розділ 3.

Сировинна  база регіону.

 

 

Розділ 4.

 

Клімат та характеристика земель сільськогосподарського призначення

 

 

Розділ 5.

 

Інфраструктура регіону.

 

 

Висновки

.

 

 

 

 

Перелік

використаних джерел

 

 

 

Розділ 1. Структура валового продукту регіону

 

 

1. Шляхи подальшогоекономічногорозвиткуОдеської області

Наприкінці 2007 рокудепутати Одеської обласної ради затвердили «Стратегію економічного і соціального розвитку Одеської області на 2008-2015 роки»(Інтернет, сайт: www.for-ua.com).Начальник обласного управління економіки Олександр Гордієнко заявив на сесії, що «головне завданняСтратегії- поліпшення якості життя жителів області шляхом нарощування виробничого потенціалу».

За його словами, «виходячи з насущних проблем регіону, розробники документа визначили три стратегічні напрями розвитку з урахуванням того, що лідерами формування регіонального бюджету є транспорт, промисловість і сільське господарство».

Для розвитку промислового виробництва, як відзначається у затвердженій Стратегії, потрібно створити розширену інноваційну структуру, укріпити матеріальну базу науково-дослідних інститутів і вузів Одеського регіону.

 З метою    забезпечення    соціально-економічного    розвитку
Одеської області  Президент України підписав Указ  від 15 січня 2008 р Указ № 16 «Про невідкладні заходи щодо розвитку   південно-західної частини Одеської області». Відповідно до цього Указу Президента України Кабінету Міністрів України  було доручено  передбачити в
Державному бюджеті України :

кошти на  будівництво Болградської парогазової електростанції
та повітряних   ліній   електропередачі   Аджалик    -    Усатове,
Новоодеська - Арциз;

фінансування у   повному  обсязі  будівництва  глибоководного
судноплавного каналу р. Дунай - Чорне море;

вжити  заходів  щодо  будівництва   автомобільної   дороги
Одеса -   Рені,   передбачивши   введення  її  в  експлуатацію  до
проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року
з футболу;

вжити  заходів  для поліпшення умов експлуатації залізниці
на ділянці Одеса - Ізмаїл з метою забезпечення безаварійного  руху
залізничного  транспорту  та  опрацювати  питання  щодо реалізації
проекту будівництва залізничної лінії Ізмаїл - Рені;

вжити заходів щодо  дальшого  розвитку  інфраструктури  та
господарської  діяльності  на  острові Зміїному і континентальному
шельфі.

Всі ці заходи, намічені Президентом і Урядом України мають політшити розвиток економіки Одеського регону у перспективі.

 

Розділ 2. Структура промисловості регіону.

Головні промислові підприємства.

 

В області склався багатогалузевий промисловий комплекс, провідне місце в якому належить харчовій та легкій промисловості, машинобудуванню та металообробці, промисловості будівельних матеріалів.

На території області кількість промислових підприємств на самостійному балансі складає 434 підприємства. З них електроенергетика – 8, паливна промисловість – 1, Чорна металургія – 5, хімічна і нафтохімічна – 17, машинобудування та металообробка – 108 з них машинобудування – 66 та інші.

В області споруджені теплові електростанції, працює нафтопереробний завод– в Одесі, який виробляє моторне і дизельне паливо, гас, бітум, мастила тощо.

На території області є гірничодобувна промисловість. Видобу­вається залізна руда, яка готується і транспортується на маріупольські металургійні заводи. В Одесі є сталеплавильний завод та окремі ливарні цехи на інших підприєм­ствах Одеси.

Є судноремонтні заводи в Одесі. Виділяється Одеський завод великого кранобудування, що виго­товляє дизельні крани вантажністю до100 т, Одеський автоскла­дальний завод (причепи, напівпричепи, фургони).

Сільськогосподарське машинобудування представлене Одеським заводом, який робить– тракторні плуги, запасні частини й обладнання для сільськогосподарських машин. Верстатобудування зосереджено в Одесі– два заводи, що випускають універсальні верстати.

 

 

 

 

 

 

Розділ 3. Сировинна база регіону.

 

Одеська область має обмежену мінерально-сировинну базу, як за видами та кількістю ресурсів, так і за їх запасами. В області практично відсутні родовища корисних копалин, які визначають сировинний напрямок розвитку економіки, у першу чергу паливно-енергетичної, металургійної та хімічної сировини. До основних мінерально-сировинних ресурсів, які активно експлуатуються, належать запаси будівельних матеріалів – сировина для виготовлення цементу, стінових матеріалів, керамзитова сировина, будівельні піски тощо. В межах області та прилеглої шельфової зони є також поклади нафти та газу, пов’язані з Переддобруджським прогином ПричорноморськоВыводы:

Висновки

Сімнадцять років  Україна виступає на світовій арені, як незалежна європейська країна. Молода держава отримала у спадок громіздку і неефективну постачальну структуру основних виробничих фондів, вичерпання і збідненість доступних родовищ корисних копалин, деградацію трудового і творчого потенціалу кадрів та депресійну корозію в суспільстві.

Народне господарство переживає затяжну економічну кризу, що викликана не тільки труднощами переходу від командно-адміністративної економіки до ринкової, а й наслідком некомпетентності керівництва та недоліками у створенні  цілісної програми стабілізації виробництва,  яка б відзначалася комплексністю заходів на мікро і макроекономічних рівнях.

Інакше кажучи, в Україні має бути створена економічна структура, сумісна з західноєвропейською, здатна функціонувати «в одній системі координат».  Все це стосується і економіки Одеської області – однієї з найбільших областей України.

Доречно зауважити, що геоекономічне та геополітичне положення Одеської області визначає її активні міжрегіональні зв'язки. Область є членом 6 впливових європейських міжрегіональних організацій: Асамблеї європейських регіонів, Робочої співдружності придунайський країн, Асоціації європейських прикордонних регіонів, Конференціі приморських регіонів Європи, Асамблеї виноробних регіонів Європи, єврорегіону "Нижній Дунай". Укладено угоди про співпрацю з 12 регіонами країн Європи, Азії та Російської ФедераціїВернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь