ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Экономика


Тема: Участь профспілок України в міжнародних прокомуністичних об’єднаннях. Профінтерн, МОДР
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2017-07-14 22:54:59
Автор:
Обьем: 37
Цена: 35 грн.

Содержание:

ВСТУП

РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ  ПРОФСПІЛОК

1.1.       Поняття профспілки

1.2.       Діяльність українських профспілок

РОЗДІЛ 2. ЗНАЧЕННЯ УЧАСТІ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНИХ ПРОКОМУНІСТИЧНИХ ОБ’ЄДНАННЯ

2.1. Діяльність міжнародних прокомуністичних об’єднань

2.2. Участь профспілок України в міжнародних прокомуністичних об’єднаннях

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИВыводы:

Отже, місце і роль профспілок у житті українського суспільства і держави суттєво змінилися після прийняття Конституції України та Трудового кодексу. До їх прийняття, «професійні спілки мали право брати участь в управлінні державними і громадськими справами, у вирішенні політичних, господарських і соціально-культурних питань». Конституція України надала тільки «право створювати професійні спілки для захисту своїх інтересів» і визначила, що «громадські об'єднання рівні перед законом». Закон про профспілки сьогодні не реалізується в повному обсязі, оскільки після його прийняття так і не був чітко визначений порядок і умови реалізації встановлених їм повноважень, крім того зазначені повноваження не передбачені Трудовим Кодексом України, або значно їм змінені.

Для вирішення завдань, що стояли як перед системою в цілому, так і перед профспілками зокрема, профспілки використовували свої специфічні функції, що відрізняються від функцій інших громадських організацій. Однак представники науки трудового права так і не прийшли до єдиної думки щодо класифікації та кількості функцій профспілок, а також в необхідності виділення захисної функції в окрему самостійну функцію, оскільки, на їхню думку, профспілки створювалися, перш за все, для захисту соціально-трудових прав та інтересів громадян.

Генезис досліджень професійних спілок України в правовій доктрині досліджувала А. Білоус, яка, провівши всебічний аналіз положень основних нормативно-правових актів різних історичних періодів, зазначає, що історія профспілкового руху в Україні бере початок на західно-українських землях, а перші відомості про організацію, яка поставила питання соціального захисту своїх членів, з'явилися в 1817 році, коли незадоволені утисками і свавіллям робочі поліграфічної фірми об'єдналися в «Товариство взаємодопомоги членів друкарської справи», відкривши касу добровільних пожертвувань для хворих робочих.

Історичні проблеми розвитку профспілкового руху в Україні мали своєрідний і накопичувальний характер. Останні 70 років в Україні функціонувала модель профспілкового руху, яка базувалась на ідеях В. Леніна, які опинилися під одержавленням. Політична практика кінця 20-х і 30-х років довела до логічного завершення цей процес. У середині 30-х років профспілкам відводилася роль в суспільстві тільки в сфері культурної та виховної роботи, що в свою чергу ідеологічно призвело до відмови профспілок від захисних функцій і звуження сфери діяльності профспілок в суспільстві. У наступні періоди історії профспілки так і не змогли вийти з положення безславного придатка радянської держави. Становлення незалежної української держави дозволило створити умови для виникнення нової моделі профспілкового руху. Підсумовуючи викладене, слід зазначити, що профспілки України мають багату і складну історію. Від перших страйкових комітетів і кас взаємодопомоги - до потужних, багатомільйонних об'єднань, здатних істотно впливати на соціально-економічну ситуацію і політику держави. Профспілки України намагаються використовувати весь арсенал засобів боротьби за права трудящих, включаючи страйки і всеукраїнські акції протесту. Профспілки стали дієвим засобом вирішення найбільш гострих проблем, які накопичуються роками або таких, які виникають час від часу.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь