ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Экономика предприятия


Тема: Вплив інноваційної діяльності на конкурентоспроможність підприємства
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2017-07-14 22:35:10
Автор:
Обьем: 68
Цена: 35 грн.

Содержание:

Вступ

Розділ 1. Теоретичні засади інноваційної діяльності та її вплив на конкурентоспроможність підприємства

1.1 Загальна характеристика інноваційної діяльності підприємства

1.2 Фактори впливу інноваційної діяльності на конкурентноспроможність підприємства

1.3 Оцінка ефективності інноваційної діяльності підприємства

Висновок до розділу 1

Розділ 2. Аналіз інноваційної діяльності та її вплив на конкурентоспроможність підприємства

2.1 Сучасні тенденції розвитку підприємства

2.2 Аналіз інноваційної діяльності

2.3 Аналіз впливу інноваційної діяльності ПАТ «Ніженський МКК» на його конкурентоспроможність

Висновок до розділу 2

Розділ 3. Шляхи та напрямки удосконалення інноваційної діяльності з метою підвищення конкурентоспроможності ПАТ «Ніженський МКК»

3.1 Напрямки підвищення інноваційної діяльності ПАТ «Ніженський МКК»

3.2 Впровадження НТП – основний шлях підвищення інноваційної діяльності підприємстві

3.3 Вплив запропонованого заходу на конкурентоспроможність ПАТ «Ніженський МКК»

Висновок до розділу 3

Висновки та пропозиції

Список використаної літературиВыводы:

Конкурентоспроможність, як соціально-економічна категорія – це спроможність, вміння досягати законним шляхом найвищих економічних та соціальних переваг. Інноваційна діяльність - це системний процес, який знаходиться в діалектичній єдності та боротьбі протилежностей з процесом поточної виробничої діяльності, які встановлюються на будь-якому підприємстві.

В цьому плані кожну інновацію можна розглядати як «порушення» налагодженої, дослідженої та виправданої себе діючої системи виробництва та збуту продукції або організації керівництва підприємства. Новий виріб або технологічний процес принципово ставить під сумнів всі попередні.

Процес інноваційної діяльності відкриває нові особливості виробничих та суспільних відносин, які здійснюють великий позитивний вплив на ефективність господарського механізму.

Двома найважливішими характеристиками, які є підставою для впровадження інновацій в виробництво, є їх новизна (науково-технічний аспект) та комерційний успіх (економічний аспект), тобто кожна інновація повинна забезпечити визначений технічний, економічний та соціальний ефект.

ПАТ «Ніженський МКК» має необхідну інфраструктуру для забезпечення процесу виробництва. Він характеризується поточним виробництвом, котре оснащене високопродуктивним технологічним обладнанням. Виробничі потужності підприємства дозволяють переробляти понад 150 тонн молока за добу. Підприємство протягом 2015 р нарощувало обсяги виробництва. Збільшення відбувається по всім видам продукції, що випускає підприємство.

Собівартість виробленої продукції в 2015 році збільшується, оскільки збільшуються обсяги виробництва продукції, але меншими темпами, що свідчить про зменшення витрат на одиницю продукції. Спостерігається тенденція до зменшення прибутку підприємства. Так в 2015 році підприємство отримало 2957,4 тис.грн збитку, на відміну від 2014 року, в якому підприємство збитки становили 1509,8 тис.грн. Однією з причин виникнення такої суми збитку є те, що раніше підприємство більше реалізовано було продукції в Росію. Але в зв’язку з політичною обстановкою Росія відмовилась від нашої молочної продукції. Продукція не виготовлялася, але з метою збереження сировинної зони молоко продовжувало закуповуватись. Якщо враховувати, що в осінньо-зимовий період кількість заготовленого молока значно нижча, ніж в літній період, то значно здорожується доставка 1тони молока на підприємство.

Причиною збитків було також утримання низької ціни на сухе молоко на світовому ринку. Різко скоротилися замовлення на виробництво сухого молока на давальницьких умовах. В результаті - недостатнє навантаження виробничих потужностей, простій обладнання. Дуже низька доля оборотних коштів і велика частка залучених коштів призвели до залежності підприємства від зовнішніх джерел фінансування.

У даній роботі розглянуто основні напрями інноваційного розвитку підприємства: комплексна механізація й автоматизація виробництва, електрифікація, удосконалювання традиційних технологічних процесів, розширення застосування штучного холоду.

Запропоновано реалізувати проект виробництва згущеного молока. Чиста теперішня вартість проекту становить 63,3 тис грн. Отже реалізація проекту ефективна і дозволить підприємству отримати значний прибуток. Проект окупиться протягом одинадцяти місяців. Розраховано внутрішню норму доходності проекту виробництва згущеного молока, яка становить 53 % на рік.

У проектному році збільшиться обсяг товарної продукції на 40%, дохід від реалізації продукції та чистий дохід від реалізації продукції також зростуть у порівнянні з базисним роком (48,0:49,18) %. Собівартість реалізованої продукції, хоч і не є позитивним показником, але це дуже добре, коли вона не перевищує 20%. Операційні витрати зросли на суму запланованих наших витрат на проектний рік і становлять 63,3 тис. грн.

Реалізація заходів запропонованих в роботі дозволить ПАТ «Ніженський МКК» збільшити обсяги реалізації. Валовий прибуток підприємства зросте в проектному році на 1779,1 тис. грн. або в 2,6 рази по відношенню до базисного року. Чистий прибуток у проектному році становитиме 22,42 тис. грн. і є позитивним результатом підприємства при витратах понесених на придбання обладнання 63,3 тис. грн.  

 Значно зростають обсяги податків сплачених підприємством. Сума податку на додану вартість зростає в 2,6. Продуктивність праці на підприємстві зросте в 2 рази.

В цілому реалізація запропонованих в роботі заходів дозволить значно підвищити ефективність діяльності підприємства.

 Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь