ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Философия


Тема: ІМРЕ ЛАКАТОС «Фальсифікація та методологія науково-дослідних програм»
Тип: Реферат
Дата добавления: 2014-12-04 10:54:32
Автор:
Обьем: 13
Цена: 15 грн.

Содержание:

ЗМІСТ

 

Вступ

Розділ I. Наука: розум чи віра?

Розділ II. Фаллібілізм проти фальсифікаціонізму

Розділ III. Методологія наукових дослідних програм

Розділ IV. Дослідницька програма Поппера проти дослідницької

 програми Куна

Висновки

Список використаної літератури

 Выводы:

ВИСНОВКИ

 

Концепція фальсифікаціонізм, розроблена Імре Лакатосом, являє собою спробу відділити наукове знання від ненаукового, для чого він розширює та поглиблює методологію верифікації Карла Поппера, намагається довести необхідність перевірки будь-якої теорії або гіпотези емпірично. У зв’язку з цим він водить поняття еволюційної епістемології, згідно з якою фальсифіковані теорії замінюються нефальсифікованими, які таким залишаються на певний проміжок часу, а отім замінюються наступними. Саме такий процес дає поштовх до розвитку науки, що виключає парадигмальність Т. Куна.

І. Лакатос розвиває ідею «наївного фальсифікаціонізм» Поппера, що призводить до розробки ним методологічного фальсифікаціонізм, який зазначає, що тільки ті теорії, які були сфальсифіковані є науковими.

Інший аспект діяльності І. Лакатоса пов'язаний з розробкою методології науково-дослідних програм, які мають структуру ядра та захисного поясу. Дана концепція визнає програму основною одиницею розвитку та оцінки наукового знання. Програма позначає серію теорій, що змінюють одна одну, які поєднані сукупністю фундаментальних ідей та методологічних принципів.

І. Лакатос відкидає ідею парадигмального розвитку наукового знання, що призвело до наукової полеміки між ним та Т. Куном. Кун визнає, на відміну від Поппера, революцію лише як виняткову подію, прогрес можливий лише в «нормальній науці», коли від критики переходять до упередженості. Лакатос такі погляди називає ірраціональними.

Отже, в цілому, І. Лакатос намагався створити теорію науки, яка повинна відповідати раціональності, тобто наука повинна стати інструментом здобуття істини. Але на нашу думку, теорія наукових програм є дещо складною, що може призвести до спотворення очікуваних результатів через неправильне використання прийомів спростування теорій. Використання такої методології в гуманітарних науках має свої ризики, але підхід І. Лакатоса нам здається оптимальним на даному етапі розвитку філософії науки.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь