ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Философия


Тема: Діалектика і синергетика
Тип: Реферат
Дата добавления: 2014-12-20 19:45:35
Автор:
Обьем: 21
Цена: 15 грн.

Содержание:

 

Вступ.........................................................................................................

1.

Трактування понять діалектика та синергетика............................

2.

Синергетика і діалектика.....................................................................

3.

Синергетика – як конкретизація діалектики...................................

4.

Діалектика і синергетика в контексті відкритихнерівноважних систем і нелінійних відносин................................................................

 

Висновки..................................................................................................

 

Література................................................................................................

 Выводы:

Висновки

1. Синергетика –напрям та загальнонаукова програма міждисциплінарних досліджень, які вивчають процес самоорганізації та становлення нових упорядкованих структур у відкритих системах.

2. Синергетика ставить своїм завданням пізнання загальних закономірностей і принципів, що у основі самоорганізації в системах різної природи: фізичної, хімічної, біологічної, технічної, економічної, соціальної тощо.

3. Під самоорганізацією в синергетиці розуміються процеси виникнення упорядкованих структур у складних динамічних системах, що за станом, далекі від рівноваги, поблизу особливих точок – біфуркацій. У цих точках система під впливом найменших дій (флуктуацій) може якісно змінити свій стан. Цей перехід характеризують як виникнення порядку з хаосу.

4. У синергетиці відбувається конструктивне переосмислення хаосу. Абсолютного хаосу й абсолютної порядку немає. Хаос і Порядок завжди співіснують, взаємоперехідні одне в одного навіть у простих динамічних системах, будучи проявом їх нелінійності. У цьому хаос характеризує системи з хистким характером, а порядок – з усталеним.

5. Синергетика передбачає якісно нову картину порівняно з тією, яка лежала в засадах класичної науки, тим, що прийнято називати квантово-релятивістською картиною некласичного природознавства у першій половині ХХ ст.

6. Завдяки недавнім результатам у сфері синергетики (теорії самоорганізації) починають встановлюватися внутрішні зв'язок між природними й гуманітарними науками, східним і західним світосприйняттям, наукою і філософією, зокрема діалектикою.

7. Вчення синергетики –перехід від хаосу в порядок і навпаки, накопичення флуктуацій, які ведуть до якісних змін старої системи, є істинністю закону єдності і протилежностей, закон переходу кількості в якість і діалектичного заперечення як необхідна передумова будь-якого розвитку. Синергетика не скасовує діалектику, не заміняє її, а лише уточнює, конкретизує і розширює сферу застосування сили.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь