ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Финансы


Тема: 140 Місцеві фінанси.Непрямі і прямі податки.Розмежування видатків
Тип: Реферат
Дата добавления: 2013-10-04 20:26:49
Автор:
Обьем: 15
Цена: 15 грн.

Содержание:

 

1.

Фінанси комунальних підприємств як складова місцевих фінансів.

2. 

 

Місцеве самоврядування в незалежній Україні

3.

Фінансові відносини, що складаються між місцевими та державним бюджетами.

4.

Види прямих і непрямих податків, їх роль у доходах бюджету

5.

 

Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами.

 

Використана література..  Витяг для ознайомлення:

 

  1. Фінанси комунальних підприємств як складова

місцевих фінансів.

 

Ухвалена у 1996 р. Конституція України змінила правовий статус комунальної власності. Згідно зі ст. 142 Конституції майно, ресурси, земля та кошти комунальної форми власності є власністю територіальної громади. Тобто це означає, що власником комунальних підприємств є лише територіальна громада. Підприємства всіх інших рівнів влади не належать до складу комунальних.

У зв'язку з новим правовим режимом комунальної власності створені на її основі в 1991—1996 рр. підприємства потребують перереєстрації у формі комунальних підприємств на зміну їхнього колишнього статусу як державних комунальних підприємств.

Комунальний секторв Україні включає: промисловість, сільське господарство, транспорт і зв'язок, будівництво, торгівлю... ПРОДОВЖЕННЯ

 

  1. Місцеве самоврядування в незалежній Україні.

Загалом поняття «самоврядування» означає право державної одиниці самостійно вирішувати питання внутрішнього законодавства й управління, а також мати свої урядові органи.

 Конституція України у ст.140 дає наступне визначення місцевого самоврядування: це право територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста – самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції й законів України. Тобто, вона надає право самостійно вирішувати місцеві справи тільки первинним суб’єктам місцевого самоврядування – громадам, а такий підхід переважно базується на громадівській теорії місцевого самоврядування, відповідно до якої громада має муніципальну владу, самостійну і незалежну від центральної влади по своїй природі, а «сутність самоврядування полягає в наданні місцевій общині права самій оберігати свої громадські інтереси.

Можна виділити кілька ознак місцевого самоврядування:

1. Місцеве самоврядування займає особливе місце в механізмі управління суспільством і державою, виступаючи специфічною формою публічної влади, яка не є складовою частиною механізму державної влади.

2. Місцеве самоврядування має особливий об’єкт управління – питання місцевого значення – предмети відання, перелік яких закріплюється законодавством.

3. Одним із специфічних суб’єктів місцевого  ...ПРОДОВЖЕННЯ

 

  1. Фінансові відносини, що складаються між місцевими

 та державним бюджетами.

 

Проблема удосконалення міжбюджетного регулювання - це основне завдання бюджетної політики, вирішення якого має передбачити узгодженість інтересів органів центральної влади й територіального самоврядування в частині розподілу повноважень і закріплення фінансових ресурсів на здійснення державних видатків.

В Україні до цього часу відсутній чіткий розподіл, економічно обґрунтований і законодавчо закріплений розподіл функціональних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування. Деякі види видатків можуть фінансуватися не тільки з місцевих бюджетів, але й з державного - залежно від підпорядкованості організацій і установ освіти, охорони здоров’я , фізичної культури та спорту. Таку практику закріплено і в положеннях Бюджетного кодексу України. Разом з тим існуючий сьогодні розподіл об’єктів державної та комунальної власності між органами влади різних рівнів може не відповідати економічно доцільному розподілу повноважень. Такий розподіл повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування. Отже, першим кроком на шляху становлення економічно ефективної системи міжбюджетних відносин в Україні має стати чіткий розподіл функціональних повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування. Децентралізація бюджетної системи потребує також упорядкування системи управління об’єктами комунальної власності , а при необхідності - їх перерозподіл між органами державної влади та місцевого самоврядування відповідно до розподілу їх повноважень щодо надання суспільних благ і послуг.

Вирішення питань про розподіл фінансових повноважень державних органів влади та органів місцевого самоврядування має будуватися на розподілі їх функціональних повноважень.

Зміст системи міжбюджетних відносин визначається їх внутрішньою структурою і характеризується всією сукупністю елементів, які входять до їх складу. В процесі перерозподілу фінансових ресурсів між елементам бюджетної системи виділяють такі основні типи відносин з приводуВыводы:


Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь