ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

География


Тема: Водні ресурси
Тип: Диплом (Магистерская)
Дата добавления: 2015-02-03 14:57:49
Автор:
Обьем: 29
Цена: 55 грн.

Содержание:

Зміст

Вступ …………………………………………………………………………...

1.     Міжнародні ріки …………………………………………………………. ...

  1.1. Типологія міжнародних річок …………………………………………...

  1.2. Правовий статус міжнародних рік ………………………………………

  1.3. Класифікація міжнародних річок за кількістю суб’єктів ……………...

2. Типологія конфліктів, пов’язаних з міжнародними річками …………….

2.1. Конфлікти пов’язані зі зміною статусу річок …………………………...

2.2. Зміни кордонів у результаті природних процесів ………………….…...

2.3. Проблеми розподілу річкового стоку…………………………………….

2.4. Питання будівництва і роботи річкових портів………………………….

2.5. Питання судноплавства …………………………………………………...

2.6. Будівництво та використання гідроелектростанцій ……………………..

2.7. Політичні процеси в транскордонних басейнах ………………………....

2.8. Екологічні проблеми міжнародних річок…………………………………

3. Реальність збройних конфліктів за воду ………………………...………….

4. Перспектива торгівлі водою ………………………………………………...

5. Прогноз найбільш вірогідних конфліктів за воду………………………….

6. Механізм вирішення суперечок і претензій пов’язаних з водою ………....

Висновки ………………………………………………………………………...

Список використаної літератури…………………………………………….…

 Выводы:

Міжнародні річки все більш важливим чинником міждержавних відносин. Вони заслуговують, вважаю, набагато більшої уваги в політичній і економічній географії, ніж їм надавалось до цього часу.

У переважній більшості випадків міждержавні взаємостосунки на річках складаються і закріплюються юридичними актами в ході господарського (рідше військово-стратегічного) використання самих річок. Але існує реальна можливість дипломатичних, і що ще гірше, воєнних конфліктів за володіння та користування водними ресурсами.

Я склав власну класифікацію найважливіших річок, за кількістю країн, якими вони контактують, доповнивши їх розподілом за материками та частинами світу та групуванням за показниками довжини. До неї включені найбільші за розмірами річки, та ті, що найвірогідніше можуть спровокувати конфлікти. У більшості випадків зростання кількості транзитних країн збільшуватиме загрозу виникнення конфліктів.

Мені вдалося провести типологію причин виникнення конфліктів, що виникають між країнами при використання міжнародних річок. Серед виділених причин: зміна міжнародного статусу річок, природна зміна берегів та умов протікання річок, різнотипність угод щодо судноплавства, будівництво та використання електростанцій та річкових портів, екологічні наслідки транскордонного забруднення. Та найбільш небезпечні причини знаходяться саме в розподілі річкового стоку та різнопланових політичних процесах та подіях, що відбуваються в транскордонних басейнах.

Тенденції зростання використання водних ресурсів роблять реальною перспективу виникнення міжнародної торгівлі водою. Серед потенційних продавців Росія, Канада та Бразилія, а серед покупців, країни Африки та Близького Сходу, і, на жаль, Україна.

Я намагався спрогнозувати найбільш вірогідні райони конфліктів за водні ресурси, дав їм умовні назви та розмістив у порядку вірогідності виникнення під відповідними номерами, склав карту їх просторового розміщення, але мені поки що не вдалося визначити їх точні строки та умови загострення.

Я також звернув увагу, що доцільно використовувати для вирішення конфліктів за водні ресурси основні положення про територіальний спір, насамперед, принцип незастосування сили.

 Я вважаю, що для успішного вирішення проблем транскордонних басейнів потрібні не тільки дипломатичні зусилля, а й урегульованість прикордонної охорони, взаємодія всіх служб сусідніх держав. Звичайні непорозуміння можуть викликати дуже серйозні наслідки у взаємовідносинах сусідніх держав та загострити ситуацію до межі невідворотного військового конфлікту.

Я впевнений, що проведена робота матиме практичне значення навіть тоді, якщо вона просто зможе привернути увагу політиків та вчених до розподілу водних ресурсів та використання міжнародних річок як глобальної проблеми.

 

 

 Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь