ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Литература


Тема: Антиутопічний дискурс української драми Володимира Винниченка Пророк
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2016-06-16 14:19:29
Автор:
Обьем: 35
Цена: 35 грн.

Содержание:

 

ВСТУП

РОЗДІЛ 1.ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІЗАСАДИ АНТИУТОПІЇ ЯК ЖАНРОВОГО РІЗНОВИДУ

1.1. Виникнення і становлення літературної антиутопії.  Поняття, основні ознаки, проблематика, концепції

1.2. Специфіка елементів антиутопії в драматургії у ХХ столітті. Антиутопісти у вітчизняній літературі

РОЗДІЛ 2. ЖАНРОВІ ТА СТИЛЬОВІ ОСОБЛИВОСТІ  РОМАНУ В.ВИННИЧЕНКА «ПРОРОК»

2.1. Ідейно-тематичний аналіз стилю письменника В.Винниченка. Внесок в розвиток літератури

2.2. Роман-антиутопія «Пророк» як класична антиутопія. Своєрідність та образна система, характер сюжету

ВИСНОВКИВыводы:

 

Антиутопія досягає найбільш високого ступеня естетичної прояву в XX столітті: це безпосередньо пов’язано з історичною реальністю століття, що висунуло перед людством проблеми, до вирішення яких воно виявилося не готове. Все це викликало відповідну літературно-естетичну реакцію, що виразилася в активізації антиутопії.

Образ Месії (Пророка) став одним з найпомітніших у доробку українських драматургів першої третини ХХ століття. Протягом чверті століття він пройшов значну еволюцію. В драмі «Пророк» –  образ Пророка –  Амар, який  здавалось би зумів повернути світ, що рухається до безодні самознищення, але бездумна цивілізація насправді використовувала посланника небесних сил і приймає відмову від його закликів до високої моралі. Таким чином, у цьому творі, що виразно спрямований у майбутнє, знаходимо елементи антиутопії.

У п’єсі «Пророк» В. Винниченко зумів по-новому переосмислити надзвичайно цікаву і бажану, та водночас винятково небезпечну і хитку категорію майбутнього. Видатний драматург оголив перед нами всю абсурдність дійсності, всю хиткість і непевність становища людини в двоїстому світі. Винниченко поєднав у образі Пророку риси як національні, так і інтернаціональні. Загалом така цілісність характерна для всіх героїв автора і визначають головну суть концепту його національного героя. Крім того, у концепті національного героя Винниченка поєдналися елементи неоромантизму і необароко – стилів, які були притаманні як українській літературі початку ХХ століття, так і світовому художньому процесові. Він створив образ національного героя, що відповідав викликам часу та був актуальним для тогочасного українського і світового контексту. Та найосновнішим є те, що автор поставив людству риторичне запитання: чи була смерть Пророка марною чи його віровчення все ж приведе людство «в загублений ним рай» [5, с. 44]?Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь