ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Маркетинг


Тема: SWOT-аналіз як підстава для визначення стратегічних альтернатив підприємства
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2012-10-03 08:45:32
Автор:
Обьем: 67
Цена: 35 грн.

Содержание:

 

Вступ

1. Стратегічне планування як складова частина планування та одна із важливих функцій управління

1.1. Сутність та cфера застосування SWOT-аналізу

1.2. Складання стратегічного балансу та сутність SWOT—аналізу

1.3 Хараткеристика основних елементів SWOT-аналізу

2. Практичні аспекти застосування  SWOT-аналізу для визначення стратегічних альтернатив підприємства

2.1. Характеристика підприємства

2.2. Місія та цілі діяльності організації. SWOT-аналіз. Вплив змін зовнішнього середовища

2.3. Стратегічне планування на підприємстві. Вивчення стратегічних альтернатив

3. Пропозиції щодо вдосконалення управління стратегічними змінами

3.1. Формулювання стратегії та вибір альтернатив.

3.2. Застосування стратегії для виходу на ринок

Висновки та пропозиції

Список використаних джерел

ДодаткиВыводы:

 

Ситуативний аналіз SWOT -аналіз є важливим елементом аналізу зовнішнього та внутрішнього середовища функціонування компаній для прийняття рішень про визначення місії, цілей і стратегії організації через пошук сильних й слабких аспектів у діяльності організації, можливостей і загроз, що впливають на діяльність організації зовні

Сильні аспекти внутрішнього становища організації – характеристики, що отримали в результаті аналізу позитивну оцінку. Їх можна використовувати для досягнення стратегічних цілей її діяльності. Слабкі аспекти – внутрішні характеристики, оцінені негативно. Вони обмежують діяльність організації, погіршують її, а тому мають бути усунені або виправлені.

Зовнішні загрози та можливості – чинники зовнішнього середовища, що можуть відповідно перешкоджати організації досягти своїх стратегічних цілей або, навпаки, мають потенціал сприяння організації в досягненні і навіть перевиконанні її стратегічних цілей.

Якщо скомпонувати сильні сторони та можливості нашої організації, то основними серед них є:

ефективна організаційна структура управління з достатньо децентралізованим ступенем реалізації функцій управління;

високій рівень організації маркетингової діяльності, що забезпечує добрий рівень збуту послуг підприємства;

використання найсучасніших методів роботи з клієнтами;

наявність кваліфікованого персоналу;

стабільна фінансова стійкість підприємства та позитивна динаміка платоспроможності (ліквідності);

наявність добрих конкурентних переваг у сфері якості надання послуг;

висока трудова етика персоналу

висока частка молодих фахівців, що забезпечує потенційну можливість подальшого підвищення продуктивності праці та найбільш повному розкриттю потенціалу працівників;

високій імідж підприємства;

відносна статичність конкурентного середовища тощо.

Аналіз виробництва, просування та збуту продукції показує, що в цілому МСП “Геко”  в 2007 році працювало із значним зростанням проти попереднього року. В цілому систему збуту та реалізації продукції вдалося удосконалити, але ще є можливості підвищення ефективності комерційно-виробничої діяльності.     

Комерційна робота МСП “Геко” містить у собі такі етапи, як закупівлю матеріальних ресурсів, їх доставку до оптового складу, збереження, збут і доставку до споживача виготовлених товарів. В рамках цієї роботи можна виділити основних контрагентів підприємства. Це постачальники сировини та інших матеріально-технічних ресурсів, що необхідно для безперебійної роботи підприємства по виробництву продукції.

Оскільки збут та реалізація готової продукції (товарів) здійснюється переважно у власній торговельній мережі, то з боку покупців контрагентів практично немає.

 Таке положення означає, що основними контрагентами МСП “Геко” на ринку є постачальники матеріальних ресурсів для виробництва.

Сировину підприємство закуповує невеликими партіями у посередників. За умови нестачі оборотних коштів підприємство не в змозі налагодити прямі зв’язки з виробниками сировини, так як останні пропонують поставки великими обсягами з попередньою оплатою.

Структура постачальників занадто велика і підприємство не визначилось, які саме з постачальників є найбільш доцільними. Така оцінка підприємством  не проводилась, особливо в розрізі постачальників, що реалізують одну товарну групу. Занадто “роздута” структура постачальників негативно впливає на економічні показники діяльності підприємство, зокрема на витрати по залученню та транспортуванню матеріальних ресурсів, а також витрати на оплату праці працівників, що забезпечують це постачання. В кінцевому разі це призводить до зменшення прибутку підприємства.

Як показує проведене дослідження, комерційна робота з постачальниками потребує подальшого вдосконалення.                                    

В умовах переходу до ринку МСП “Геко” повинно розробити стратегію своєї господарської діяльності на найближчу, так і довгострокову перспективу, реалізація якої забезпечить йому виживання, конкурентноздатність та стабілізацію фінансового стану.

 

Застосування на практиці розробленої “стратегії забезпечення” у МСП “Геко”  дозволить підняти на значний рівень маркетингову роботу підприємства, забезпечити ефективність системи постачання, що в кінцевому рахунку  сприятиме підвищенню ефективності діяльності підприємства  в цілому.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь