ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Педагогика, образование


Тема: Задачі історичного змісту на уроках математики у 7-8 класах
Тип: Диплом (Магистерская)
Дата добавления: 2020-09-15 12:46:08
Автор:
Обьем: 81
Цена: 55 грн.

Содержание:

Вступ

Розділ 1. Загальна характеристика історичних задач та їх основних функцій на уроках математики

1.1.Поняття та значення історичних задач на уроках математики

1.2.Основні функції історичних задач на уроках математики

1.3.Основні види історичних задач, що використовуються на уроках математики

Висновки до 1 розділу

Розділ 2. Використання задач історичного змісту на уроках математики у 7-8 класах

2.1. Аналіз задач історичного змісту, вміщених у підручниках 7-8 класів

2.2. Використання задач історичного змісту, як ефективна умова розвитку пізнавального інтересу учнів 7-8 класів

2.3.Особливості розв’язання задач історичного змісту на уроках математики у 7-8 класах

Висновки до 2 розділу

Розділ 3. Результати дослідження використання задач історичного змісту на уроках математики у 7-8 класах

3.1.Вплив задач історичного змісту на перспективу розвитку пізнавального інтересу учнів

3.2.Основні труднощі розв’язання задач історичного змісту на уроках математики у 7-8 класах

Висновки до 3 розділу

Висновки та рекомендації

Список використаної літератури

ДодаткиВыводы:

Теоретичний аналіз літератури з проблеми активізації пізнавальної діяльності та проведене експериментальне дослідження дозволили зробити наступні висновки.

Організація пізнавальної діяльності немислима без вивчення її ефективності, її ролі в інтелектуальному розвитку дітей. Тому предметом аналізу багатьох дослідників стають такі поняття як пізнавальна активність, пізнавальний інтерес. Центральним поняття є пізнавальна активність - явище дуже багатолике і різноманітне. І тому викликає у дослідників (педагогів і психологів) неоднозначне трактування. Найбільш повним ми вважаємо визначення, дане Т. І. Шамовой, яка визначає пізнавальну активність як «якість діяльності учня, яке визначається в його ставленні до змісту і процесу навчання, в прагненні до ефективного оволодіння знаннями і способами діяльності за певний час, в мобілізації морально - вольових зусиль на досягненні навчально - пізнавальних цілей ».

Збільшення розумового навантаження на уроках математики змушує замислитися над тим, як підтримати в учнів інтерес до предметів, що вивчаються, розвивати їх допитливість. Для цього необхідно використовувати такі засоби активізації, як навчальний зміст, методи і прийоми, форма організації навчання. Для формування пізнавальної активності доцільно використовувати міжпредметні зв'язки.

Включення історичного матеріалу в процес вивчення математики курс необхідно, так як воно сприяє підвищенню загального рівня культури учнів, розширенню кругозору, зміцненню пізнавального інтересу, а також поглибленню розуміння досліджуваного фактичного матеріалу;

Роботу по введенню історичного матеріалу доцільно починати з першого класу, враховувати вікові особливості дітей і в зв'язку з цим коригувати зміст, стиль і обсяг матеріалу, що викладається;

При аналізі шкільних підручників з математики ми прийшли до висновку, що в даний час авторів своїх підручниках не використовують історичні матеріали до тем шкільного курсу, що не знайомлять учнів з історичними особистостями. На жаль, у всіх підручниках відсутні старовинні і історичні завдання, хоча їх використання могло б сприяти підвищенню пізнавального інтересу учнів до уроків математики.

У процесі дослідження були розроблені методичні прийоми застосування історичного матеріалу на уроках.

На пошуковому етапі експерименту, вивчивши різні джерела по цій темі, проаналізувавши нині діючі навчальні програми та підручники для початкової школи, ми розробили програму навчання школярів 4 класу математики з використанням відомостей з історії науки і її методичне забезпечення. В експериментальному 7 класі нами були проведені уроки та бесіди, з використанням історичного матеріалу. Ці уроки були спрямовані на введення, роботу і закріплення таких нових прийомів як множення і ділення на однозначне число, робота над складовою завданням, знайомство з величинами (час, маса, площа).

Навчальний експеримент сприяв підвищенню рівня знань учнів з математики. При використанні на уроках історичного матеріалу покращився, активізації їх пізнавальної діяльності.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь