ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Педагогіка, освіта


Тема: ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ УЧНІВ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ У ЗАКЛАДІ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Тип: Диплом (Магистерская)
Дата добавления: 2024-03-20 12:49:52
Автор:
Обьем: 100
Цена: 150 грн.

Содержание:

Вступ

Розділ І. Теоретико-практичні аспекти організації навчання учнів з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти

  1. Організація навчання учнів з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти: нормативний підхід
  2. Особливості навчання учнів з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти

Розділ IІ. Експериментальна перевірка ефективності організаційно-педагогічних умов навчанняучнів з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти.

2.1. Розвиток підходів до організації навчання учнів з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти Доросинівської сільської ради

2.2. Шляхи вдосконалення навчання здобувачів освіти з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти

Висновки

Список використаної літературиВыводы:

У даній дослідницькій роботі на основі зазначеного вище дослідження нам вдалося експериментально перевірити ефективність організаційно-педагогічних умов, які підвищують ефективність освітнього процесу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти.

Результати дослідження дають змогу зробити наступні висновки.

  1. У ході опрацювання нам вдалося розкрити теоретико-практичні  аспекти процесу  організації навчання учнів з особливими освітніми потребами у закладах загальної середньої освіти. аналіз нормативно-правових документів та  вітчизняної і зарубіжної літератури з питань організації навчання учнів з особливими освітніми потребами в закладі загальної середньої освіти дозволив узагальнити наукові підходи та з’ясувти суть основних понять з галузі нашого дослідження.  
  2. Аналіз факторів успішного впровадження інклюзивної форми навчання засвідчив потребу у майбутніх наукових розвідках з метою вивчення і уточнення складових підтримки успішної організації інклюзивної форми навчання в освітньому просторі України.
  3. Було визначено, обґрунтовано та вивчено основні потреби в сфері організації та забезпечення правильних і комфортних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами в закладах загальної середньої освіти.

Було встановлено, що для успішної організації та комфортних умов для навчання дітей з ООП в закладі освіти мають докладати зусилля і педагоги, і батьки, і самі здобувачі освіти.

  1. З метою визначання готовності закладу освіти для роботи із здобувачами освіти з інклюзивним навчанням нами було переведено костатувальний етап експериментальної перевірки.

Дослідження проводилось на базі Ворончинського ліцею Доросинівської сільської ради Луцького району Волинської області у період з 4 по 11 квітня 2023 року. На даному етапі дослідження приймали участь 18 респондентів: вчителі та асистенти вчителів Ворончинського ліцею Доросинівської сільської ради, які безпосередньо працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та фахівці Інклюзивно-ресурсного центру Рожищенської міської ради.

На базі Ворончинського ліцею Доросинівської сільської ради навчається чотири учні з особливими освітніми потребами.

1 клас – учениця  із третім рівнем підтримки, порушенням мовлення та затримою психічного розвитку.

4 клас – учень із третім рівнем підтримки, психічний розлад, серцево-судинне захворювання; учениця із п’ятим рівнем підтримки, спастичний тетраперез ( важка форма дитячого церебрального паралічу).

5 клас – учень із четвертим рівнем підтримки, дитячий церебральний параліч.

33,3% респондентів вважають, що кількість психологічного та медико-педагогічного консультування є едостатньою. Це засвідчує їх недостатню готовність працювати з дітьми з особливими освітніми потребами.

50% опитаних респондентів вражають, що кількість спеціалістів у закладі освіти є недостатньою, оскільки в ліцеї навчається учениці з ООП з 5 і з 2 рівнем підтримки. у першої дівчинки 5 рівень підтримки , важка форма ДЦП. У другої дівчинки 2 рівень підтримки, присутні мовленнєві порушені, що спричинили замкнутість в собі.

Більшість опитаних впевнені, що для цілковитої готовності закладу освіти з учнями особливими освітніми потребами недосконалим є зміст освіти, економічно-фінансова та інформаційна підтримка, матеріально-технічне забезпечення.

  1. На основі вивчення та аналізу констатувального етапу дослідження

нами було запропоновано ряд заходів для покращення організації навчання учнів з особливими освітніми потребами в даному закладі загальної середньої освіти: Робота з батьками (круглий стіл), залучення учнів з ООП до активної участі у шкільних і позашкільних заходах (конкурс читців віршів про осінь),  проведення психолого-медико-педагогічних консультацій( проведення онлайн-консультації із фахівцями університету Григорія Сковороди в Переяславі), організація професійного співробітництва з ІРЦ

(проведення тренінгу фахівцями ІРЦ Рожищенської міської ради («Ментальне здоров’я: розвиток самоусвідомлення, самоаналізу, самоповаги батьків дітей з особливими освітніми потребами»), створення практико-діяльнісного середовища для якісного формування методичної компетентності (інсценування ситуацій).

  1. У межах дослідження розроблено, обґрунтовано та експериментально перевірено ефективність запропонованих нами організаційно-педагогічних умов , які підвищують ефективність освітнього процесу здобувачів освіти з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти.

Запропоновані нами організаційно-педагогічні умови є дієвими, оскільки вони можуть використовуватись як складові спеціальних методик навчання учнів з особливими освітніми потребами у закладі загальної середньої освіти.Вернулся в раздел работ Скачать работуУвага! З технічних причин завантаження робіт в автоматичному режимі тимчасово відключено. Ви можете оплатити доступ до робіт, перерахувавши гроші на карту Приватбанку. Для уточнення реквізитів звертайтеся до адміністратора

 

 

 

+380501022921 (Telegram/Viber/WhatsApp) або happy7student@gmail.com

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь