ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Политология


Тема: Громадський контроль над владою
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2016-07-08 13:20:26
Автор:
Обьем: 24
Цена: 35 грн.

Содержание:

Вступ

1. Теоретичні основи питання громадського контролю над владою

1.1 Проблема громадського контролю над владою

1.2. Причини

1.3. Поняття громадського контролю

1.4. Способи громадського контролю

1.5. Вільний доступ громадян до інформації про діяльність влади

1.7. Законодавча ініціатива України з питань громадського контролю

2. Ефективність громадського контролю

Висновок

Список використаних джерел

 

 Выводы:

Аналіз діяльності правлячих еліт країн Західної Європи і США щодо створення правових умов для доступу громадян до інформації про діяльність державних органів влади та органів місцевого самоврядування дозволяє прийти до ряду важливих висновків. Дані висновки можна представити в такий спосіб.

Акти, що регулюють доступ громадян до інформації, є конституційними.

Об'єкт законів - офіційна інформація державних органів влади та органів місцевого самоврядування.

Вся офіційна інформація, за певним винятком доступна для журналістів, експертів, наукових установ, партій, профспілок, громадських організацій.

Інформація, що вважається секретною, перераховується в окремому спеціальному нормативному акті, прийнятому вищим законодавчим органом.

Право доступу до інформації поширюється не тільки на громадян, але і на іноземців, що проживають на законних підставах на території країни.

Відомча конкретизація секретних даних допускається лише у виняткових випадках з умовою її затвердження вищим законодавчим органом.

Громадянин має право доступу до свого особистого справі, що зберігається в державних органах, а також право на внесення поправок в спотворену інформацію про нього.

Громадянин має право зробити копію з будь-якого, що цікавить його документа.

Громадянин має право вимагати будь-яку інформацію без пояснення свого інтересу.

Громадянин має право звертатися до суду за захистом порушеного права на доступ до інформації, а тягар доведення секретності інформації лежить на державних і місцевих органах влади.

Громадянин має право вимагати інформацію як особисто, так і заочно.

Посадові особи зобов'язані надати інформацію; відмова в наданні інформації повинен бути обгрунтований виключно в письмовій формі з посиланням на вимоги законодавства; письмову відмову є підставою для апеляції до вищих органів, омбудсмену, адміністративним судам.

Рішення адміністративних судів, а також омбудсмена (по несекретних документів), є остаточними і підлягають виконанню; визначені юридичні процедури і гарантії відновлення порушеного права доступу до інформації.

Визначено порядок і терміни публікації як несекретних, так і секретних документів, які втратили секретність за давністю.

Таким чином, у чинному сьогодні законодавстві в країнах Західної Європи і США поки немає правового забезпечення прозорості органів державної та місцевої влади - це вільного доступу громадян до повної, достовірної, регулярної і своєчасної інформації про діяльність органів державної та місцевої влади і їх посадових осіб.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь