ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Политология


Тема: Жіноче політичне лідерство : історія і сучасність
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2017-07-14 22:23:56
Автор:
Обьем: 30
Цена: 35 грн.

Содержание:

Вступ.

Розділ 1. Феномен жіночого політичного лідерства.

Розділ 2. Еволюція політичного лідерства жінок: національний та зарубіжний досвід..

Розділ 3 Основні напрямки розвитку політичного лідерства жінок України в умовах євроінтеграції.

Висновки.

Список використаних джерел.Выводы:

Феномен політичного лідерства є дискусійним в теорії політології. Сьогодні існує безліч концепції на користь та проти існування лідерства жінок у політиці. Разом з тим, всіх представників даних концепції об’єднує точка зору відповідно до якої, лідерство жінок кардинальним чином відрізняється від лідерства чоловіків. Специфікою характеризуються мета, засоби та методи політичної діяльності, відповідність застосовуваних засобів меті діяльності, імідж тощо.

         Світова політика, особливо українська, пронизана гендерними стереотипами, що заважають жінкам-лідерам просуватись до вищих органів влади. Хоча в сучасному суспільстві входження жінки до влади є важливою гарантією стабільного та сталого розвитку країни. Подолання гендерної асиметрії, зростання кількості жінок у владі — політичних лідерів потребує кардинальних перетворень пануючих у суспільстві стереотипних уявлень відносно самого феномену політичних лідерів та можливості жінок займати політичні пости, ефективності виконання обов’язків.

         Історія становлення політичного лідерства жінок пройшла доволі тривалий період розвитку. Кожна країна має власні специфічні, притаманні лише їй фактори, що впливали на розвиток жіночого політичного лідерства. Так, в азіатських країнах, це династійний фактор, в ісламських країнах — процеси вестернізації, у США — це феміністичні тенденції. В Україні даними факторами є національно- визвольний рух, який мав місце на теренах країни протягом тривалого часу.

         Визначення в Конституції України принципу рівноправності жінок і чоловіків свідчить про вихід нашої країни й громадянського суспільства на європейський і світовий рівні розв’язання гендерних проблем та регулювання відносин між жінками й чоловіками і є важливим аспектом розвитку людського потенціалу, подолання віками існуючих бар’єрів, що зумовили гендерну нерівність.

         Однією з основних причин того, що проблема гендерної рівності все ще

не набула політичного значення в українському суспільстві — це є несприйняття її як складової процесу демократизації та реалізації прав людини. Незважаючи на тривалу співпрацю в рамках проектів Ради Європи та проголошений курс на європейську інтеграцію, наша держава ще не досягла рівня європейських вимог у сфері гендерної рівності. Гендерні перетворення у політико правовій системі і в суспільстві в цілому — процес складний і тривалий. Водночас забезпечення рівного доступу до процесу прийняття рішень для чоловіків і жінок є однією з важливих умов євроінтеграційних процесів сучасної України.

         Інтеграція жінок до політики сприятиме демократизації політичних інститутів та укріпленню соціального порядку в суспільстві.

         Гендерної рівності можна досягти через партнерство між жінками й чоловіками на основі принципів паритетної демократії. Для прискорення цього процесу цілком ефективним і необхідним уявляється формування іміджу саме лідера жінки в нашому суспільстві, про що свідчить не лише досвід розвитку західної демократії, але й сучасна українська реальність.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь