ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Психология


Тема: Аддиктивна поведінка у підлітковому віці
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2012-09-24 14:30:25
Автор:
Обьем: 34
Цена: 35 грн.

Содержание:

 

 Вступ

1. Адиктівна поведінка підлітків як предмет досліджень в сучасній психологічній науці

1.1. Поняття, загальні риси  та види адитивної поведінки

1.2. Особливості формування адитивної поведінки

1.3. Вплив соціального середовища на формування адитивної поведінки підлітків

2. Емпірічне дослідження передумов формування адитивної поведінки у підлітковому віці

2.1. Характеристика,  гіпотези та методологічної бази дослідження

2.2. Категоріальна сітка контент-аналізу та результати відповідей

2.3. Аналіз результатів дослідження методами математичної статистики

2.4. Аналіз результатів

Висновок

Використана література

ДодатокВыводы:

 

Нестабільність і протиріччя, що наявні в усіх сферах життя суспільства роблять молодь незахищеною соціальною категорією. Одним із наслідків цього явища є зростання девіантної поведінки в молодіжному середовищі.

Отже, в сучасному суспільстві виникла проблемна ситуація, в якій для реалізації соціально-політичних, економічних і культурних перетворень необхідна життєздатна молодь, яка могла б брати активну участь у розв’язанні висунутих суспільством завдань. З іншого боку – наявність певних негативних чинників у реальному житті призводить до зростання в її середовищі відповідних проявів – наркоманії, злочинності, зниження якості фізичного, інтелектуального й культурного розвитку.

У вітчизняній літературі розглядаються декілька підходів до вивчення проблеми дезадаптованої поведінки. Перший з них передбачає роботу з “важкими підлітками” (А.С.Бєлкін, С.І.Подмазін), другий підхід характеризується більшою заглибленістю у вивчення психо-соціальних причин (Б.І.Алмазов, І.С.Кон), третя група дослідників розглядає психіатричний аспект девіантності (А.Є.Лічко, Е.Г.Ейдеміллер).

Гіпотези дослідження отримали своє підтвердження, завдання, поставлені на початку роботи, виконані.

Таким чином, були виявлені наступні відмінності: більш негативне відношення до майбутньому, до отця, матери, до своєї сім'ї, а також незадоволеність своїми сексуальними відносинамипоказали хлопці і дівчата, схильні до адиктивної  поведінки, при цьому продемонструвавши позитивніше відношення до браку з його ідеалізацією. 

Отже, ми проаналізували відмінності між молодими людьми, схильними до адиктивної  поведінки, і молодими людьми, не схильними до адиктивної  поведінки, по наступних світоглядних параметрах: відношення отцеві, матери, своїй сім'ї, відношення до минулому, до майбутньому,, до себе, до друзів, до начальства, до підлеглими, а також нереалізовані можливості.

Були виявлені наступні відмінності: більш негативне відношення до майбутньому, до отця, матери, до своєї сім'ї, а також незадоволеність своїми сексуальними відносинами показали хлопці і дівчата, схильні до адиктивної  поведінки, при цьому продемонструвавши позитивніше відношення до браку з його ідеалізацією. 

Отримані дані дозволяють зробити наступні рекомендації по профілактиці  і терапії аддиктивного поведінки.

  1. Гармонізація, оптимізація сімейних відносин, відносин з батьками – необхідний атрибут профілактичної роботи. Зменшення надзвичайно емоційного, хворобливого, негативного відношення дітей до своїх батьків допоможе понизити ризик наркотизації серед юнацтва.
  2. Необхідно працювати з побудовою і  усвідомленням життєвих цілей, розвивати здатність будувати життя,  бачити своє майбутнє і не боятися  його. Зокрема, ми пропонуємо орієнтувати молодих людей на таку позитивну мету, як створення  браку і  гармонізацію міжстатевих  відносин.
  3. Нам бачиться новий пріоритетний шлях профілактики - ми пропонуємо навчати  молодих людей конструктивній взаємодії в різностатевій діаді. Це допоможе молодим людям самореалізуватися   в браку.  Вдала конструктивна взаємодія з протилежною статтю стане для них точкою опори і в сьогоденні, і в майбутньому, якого поки вони так бояться.

З метою подолання зазначених негативних явищ серед молоді необхідний комплексний підхід до формування в неї сталих уявлень про культуру життєдіяльності як визначальної мети та її самовизначення й самореалізації в сучасному суспільстві.

Одним з ефективних підходів до запобігання й подолання проявів адиктивної поведінки молоді, зокрема дітей підліткового віку як найбільш нестійкої її частини, є, на наш погляд, соціально-психологічний тренінг – сукупності методик, спрямованих на коригування міжособистісних зв’язків, створення сприятливого психологічного клімату в колективі, формування установок на здоровий спосіб життя. Зміст роботи СПТ полягає в передачі підлітку методів контролю та відповідальності за своє життя.

Комплексні дослідження поведінки дітей надали можливість визначити певні зміни у ставленні підлітків до проявів адиктивної поведінки: зросла впевненість у власних силах, почуття захищеності щодо майбутнього; підвищилась мотивація здорового способу життя. Разом з тим, упровадження даної програми потребує тривалого часу для здійснення профілактичної роботи, а також поєднання з іншими виховними заходами, що здійснюються в навчальному закладі.

 Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь