ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

РПС


Тема: Географія науки України
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2012-11-22 20:25:42
Автор:
Обьем: 37
Цена: 35 грн.

Содержание:

Вступ

Розділ І. Науково-технічний потенціал України та характеристика його складових частин.

1.1. Організаційна структура наукових досліджень в Україні

1.2. Національна Академія наук України як центр фундаментальних досліджень.

1.3. Характеристика факторів формування наукового потенціалу в Україні

Розділ ІІ. Територіальна організація наукового потенціалу в Україні

2.1. Передумови формування та розміщення наукового комплексу України

2.1. Географія наукового потенціалу України

2.2. Функціонально-територіальна структура наукового потенціалу України

Розділ ІІ. Проблеми та перспективи розвитку наукового комплексу України

3.1. Проблеми наукової галузі України

3.2. Перспективи розвитку науки України

Висновки

ЛітератураВыводы:

В умовах економічної кризи в нашій державі українська наука зазнала великих втрат внаслідок від'їзду за кордон багатьох висококваліфікованих наукових працівників через незадовільне фінансове забезпечення наукових досліджень, низьку оплату праці тощо. Втрачають свої позиції навіть провідні наукові колективи, руйнується їх матеріально-технічна база.

На сучасному етапі формування ринкових відносин необхідним є адаптація наукового потенціалу та адекватна реакція на зміни, що відбуваються в суспільстві взагалі та в національній економіці. Результатом такої реакції повинні стати процеси формування сучасних вимог якості наукової діяльності.

Для збереження та подальшого розвитку наукового потенціалу України треба докорінно поліпшити фінансування і матеріально-технічне постачання наукових закладів. Необхідно підняти престиж науковців. законодавче визначити статус ученого. Все це сприятиме підвищенню рівня ефективності загального інтелектуального потенціалу України.

Українська наука, попри всі втрати, зберегла здатність виконувати дослідження світового рівня з цілої низки актуальних напрямів. Ми маємо з чим іти в спільний науковий простір, слід тільки навчитися цінувати і розумно використовувати ці можливості. У сучасному світі, українські науковці зобов’язані бути інтегрованими в єдиний інформаційний науковий простір. Для цього все робиться з боку наукових працівників, а особливо:

розширення мережі міжнародних контактів у сфері євроатлантичної та загальноєвропейської інтеграції;

участь у міжнародних конгресах, конференціях, семінарах з питань освіти, науки та міжнародної співпраці;

розвиток і впровадження передових сучасних інформаційних технологій в навчально-виховний процес підготовки молодих фахівців [2].

Важливість доступу до світових знань, інтеграції нових технологій до світового освітянського та наукового простору, від якості й строків розв`язання яких залежить головне – чи буде вітчизняна система освіти і далі займати передові позиції у світовій педагогічній науці та освітній практиці. Такий доступ до новітніх досягнень з усіх галузей академічних знань і науки забезпечується через електронні чи цифрові бібліотеки, приєднання їх до вітчизняних Електронних бібліотек України та входження до європейського єдиного інформаційного простору.

Науково-технічний прогрес в Україні й технологічний розвиток її господарства дедалі більше починає залежати від інтелектуального і розумового потенціалу та розвитку науки і техніки в інших країнах світу. Але вони найменше зацікавлені у розвитку нашої економіки, оскільки хочуть мати великий ринок збуту для своїх товарів, а тому не дуже зацікавлені у передачі найновіших своїх технологій. І хоч наша держава дедалі більше закуповує у них обладнання, технології, матеріали і "ноу-хау", значна частина їх уже не відзначається новизною.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь