ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Социология


Тема: Війна з правової, моральної і соціально-економічної точки зору
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2015-05-09 18:29:40
Автор:
Обьем: 32
Цена: 35 грн.

Содержание:

ПЛАН

 

Вступ

Розділ 1. Війна з правової точки зору

Розділ 2. Війна з соціально-економічної точки зору

Розділ 3. Війна з моральної точки зору

Висновки

Список ви корисних джерелВыводы:

Війна – це легітимне організоване застосування державою збройної сили для досягнення цілей політики шляхом широких насильницьких дій проти держави-противника чи інших значних соціальних сил, масштаб та інтенсивність яких не припускають іншого тлумачення політичних намірів сторін.

Також треба пам'ятати, що коли йдеться про пошук необхідних підвалин війни як соціально-політичного феномену, річ не у визначенні свого морального ставлення до війн як брутального, жорстокого насильства, а у знаходженні витоків і чинників цього явища, виявленні об'єктивних та суб'єктивних закономірностей і причин виникнення війн, що кореняться у політиці держав, соціальних сил, у діяльності окремих політичних лідерів і вождів.

Суб'єктом ведення війни виступає виключно держава (навіть у громадянській війні одна із сторін може бути державою), а право оголошувати її надано тільки легітимному державному органу. Це важливо тому, що уряд разом з державою в цілому несуть всю відповідальність за сукупність наслідків бойових дій.

Протягом XX ст. війна зазнала найбільш глибоких змін за соціально-політичним змістом, військово-технічним виглядом, характером зброї, що застосовувалася, масштабами, руйнівністю і впливами на життя суспільства. Насамперед слід підкреслити, що частота війн у XX ст. коливалася, але в цілому перевищила середню частоту війн за всю знану історію людства приблизно в 1,5 раза. Статистика свідчить, що протягом останніх 5000 років кількість воєн і конфліктів становила приблизно 15 тисяч, тобто в середньому 3 війни або військових конфліктів на рік.

Відбуваються помітні зміни масштабів війн. Принциповою відмінністю воєн XX ст. стала поява такого небаченого раніше в історії явища, як світові війни. По суті це було втягнення в орбіту війни не тільки більшості держав і їхніх армій, але й народів.

Окрім світових воєн у XX ст. не тільки збереглися, але й стали більш поширеними локальні війни. Локальна війна — воєнний конфлікт між державами або коаліціями держав з обмеженими цілями, для досягнення яких використовуються звичайні засоби збройної боротьби з обмеженням масштабу та географічного району їхнього застосування.

Аналізуючи війну з соціально-економічної сторони, перш за все, потрібно говорити про негативний вплив воєн насамперед позначається на кількості і якості населення. Втрати людей у війнах безперервно зростали, особливо у війнах нової і новітньої історії. У XVIII ст. в них загинуло 4,4 млн. осіб, у XIX ст. — 8,3 млн., а у XX ст. — приблизно 140 млн. Особливо вражаюче зростали втрати у двох світових війнах. У Першій світовій війні брали участь 33 держави з населенням приблизно 1 млрд. осіб, що становило 62 % усього населення планети. Було вбито 10 млн., інвалідами стали 20 млн. осіб. У Другій світовій війні брала участь 61 держава з населенням 2 млрд. осіб (приблизно 80 % усього людства). Вбито — більше 60 млн., скалічено — 50 млн. Тобто у Другій світовій війні порівняно з Першою збільшилася чисельність вбитих майже у 6 разів, інвалідів — у 3 рази, кількість країн, які були втягнуті у війну, і безпосередніх учасників — майже вдвічі. Як свідчить історичний досвід, війна затято косить життя найбільш здорових, талановитих, моральних. Це значно знижує творчий потенціал суспільства, особливо за значної кількості великих війн, які випадають на долю країни.

В той же час аналітики зазначають, що війни є фактором прискорення суспільного розвитку, породження відносин та інститутів більш високого рівня, стимулювання здібностей людини і т. ін. Вони вказують на те, що війни у всіх відношеннях були найважливішим фактором становлення класового суспільства. Без них перехід до цивілізації був би не можливим. Війна не тільки прискорювала соціальну диференціацію суспільства, зумовлену економічним і політичним розвитком, але й робила її більш багатоманітною.

Якщо війну з правової та економічної точки зору можна виправдати, то з моральної – аж ніяк!

Війна – це надзвичайне випробування для кожної людини та нації загалом. Під час війни відбуваються яскраво виражені зміни людського характеру як у позитивний, так і в негативний бік. Друга Світова війна була найжорстокішою в історії людства, наслідки якої постукали в кожний будинок, залишивши матір – без сина, жінку – без чоловіка, дитину – без батька. Тисячі людей пройшли крізь війну, зазнали великих втрат, але вони вистояли і перемогли, зуміли завоювати для своїх нащадків мир та спокій.

На мою думку, війна не може бути виправдана ні з правової, ні з соціально-економічної, тим паче ні з моральної точки зору. Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь