ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Українська мова


Тема: ЗМІСТ ВСТУП Розділ І. Становлення творчої особистості Євгена Плужника 1.1 Є. Плужник в контексті літературної доби ХХ століття 1.2 Своєрідність світоглядної позиції поета Розділ ІІ. Діалектичний метод митця Українського ренесансу 2.1 Поет протиріч 2.2 Письменник-бунтар 2.3 Євген Плужник – анахорет ВИСНОВКИ СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2015-05-13 00:06:28
Автор:
Обьем: 24
Цена: 35 грн.

Содержание:

ЗМІСТ

 

ВСТУП

Розділ І. Становлення творчої особистості Євгена Плужника

1.1 Є. Плужник в контексті літературної доби ХХ століття

1.2 Своєрідність світоглядної позиції поета

Розділ ІІ. Діалектичний метод митця Українського ренесансу

2.1 Поет протиріч

2.2Письменник-бунтар

2.3Євген Плужник –  анахорет

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

 

 Выводы:

ВИСНОВКИ

Отже, опрацювавши обрану тему, ми можемо зробити висновки, що приреченого сталінщиною на посмертне забуття, не відомого широкій публіці і в наступні часи, Є. Плужника сьогодні визнано одним із найвизначніших українських поетів XXстоліття.

Його життя було недовге й не багате на зовнішні події. Серед українських письменників, ліквідованих у сталінську добу на засланні, Євген Плужник – єдиний поет, чиє місце поховання було відоме засланцям: Соловецький острів.

Уже перша збірка поезій Є. Плужника, про яку схвально відгукнувся М. Рильський, свідчила про появу в українській літературі одного з найвизначніших поетів XXстоліття. Його лірика вирізняється навіть серед найдобірніших зразків української поезії 20-30-х років. Три поетичні збірки Є. Плужника – це знакове явище української літератури.  Тут зустрічаємо ціле розмаїття думок, які поза контекстом лірики Є. Плужника сприймаються як протилежні. Історія життя Є. Плужника – це частина історії колоніальної, тоталітарної України ХХ століття водночас його творча біографія  –  яскравий вияв оригінального, національного таланту.

На думку Є. Плужника, основними законами поезії є лаконізм, простота, виразність, що він і намагався демонструвати у своїй творчості. Його твори це  лірика напруженої, схвильованої образної думки, лірика стислого, психологічно насиченого висловлювання, що вкладається здебільшого в декілька строф. Його поезія – це  лiрика  iнтелiгента, що не без сумнiвiв та вагань приймав новий лад, нову  соцiалiстичну iдеологiю, новi форми i порядки життя. Творчий шлях починав Плужник  у самому розпалi занепадництва в суспiльному та лiтературному житті.

 Конфліктність  поетичного мислення Є. Плужника така, що завершальна думка  спростовує  першопокладену.  У своїй творчості поет постає перед нами в кількох протилежних іпостасіях – це бунтар, самітник та діалектик.

Відповідно до опрацьованої теми можемо зробити висновки, що більшою мірою Є. Плужник у своїй творчості постає поетом протиріч, діалектичний метод представлений у всіх його збірках. У поемах „Канів” та „Галілей”, де розвінчуються  усі реалії та гострі проблеми революційної доби письменник виражає свій протест проти існуючого ладу, у збірці Є. Плужника „Рання осінь”  бачимо втому, зневір’я, відчуження від світу, пошуки спокою хворої та розчарованої людини. Поетична думка Є. Плужника не лише містка й багатопланова, вона здебільшого гостро діалектична.  Гра антитез і контрастів проникають у найглибші шари його образного мислення, поєднання-зіставлення різних понять.

 

 Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь