ДИСЦИПЛИНЫ

Раздел работ:

Українська мова


Тема: Діалектна лексика оповідання Августина Волошина «Паленка-загуба
Тип: Курсовая (Отчет по практике)
Дата добавления: 2015-09-04 14:23:22
Автор:
Обьем: 49
Цена: 35 грн.

Содержание:

Зміст

 1. Слово про автора
 2. Фактичний матеріал
 3. Словник діалектної лексики оповідання «Паленка-загуба» Августина Волошина
 4. Лексичні особливості
 5. Морфологічні особливості
 6. Синтаксичні особливості
 7. Фразеологія
 8. Висновки
 9. Список використаної літератури


Выводы:

Висновки

У ході дослідження було проаналізовано оповідання «Паленка-загуба» Августина Волошина. На основі отриманих даних можна зробити наступні висновки:

 1. Діалектна лексика допомагає авторові відбити місцеві мовні особливості, підкреслити територіальне походження персонажів, їхні характери, індивідуальні особливості, освіту, внутрішні якості, настрій у момент зображення. В авторській мові діалектизми використовуються в етнографічно-побутових описах, у зображенні місцевості та з метою стилізації мови. Найчастіше вживаються слова на позначення дії та опредмеченої дії, на позначення назв осіб та предметів побуту, страв, напоїв, будівель та їх частин.
 2. Лексика української діалектної мови має значний запас слів, що стосуються спеціальних галузей господарства, місцевих промислів, видових понять. Однак порівняно з українською літературною мовою будь-який місцевий діалект відчутно бідніший на лексику для позначення різноманітних абстрактних понять, понять культури та науки. Саме ці фактори і зумовлюють частоту вживання слів певної частини мови: найуживанішими є назви конкретних предметів та явищ, дій (іменники, дієслова, деякі прикметники); назви абстрактних понять, до яких можна віднести деякі прикметники та прислівники, вживаються порівняно рідко.
 3. Найбільш поширені складнопідрядні речення 2 типів: обставинні (з підрядними міри і ступеня, мети, місця, часу, умови, причини) та означальні. Менш поширеними є складносурядні речення (переважно з єднальними та протиставними сполучниками). Найрідше використовуються прості речення, але вони, як правило, ускладнюються однорідними членами речення або дієприслівниковими зворотами.

Також були укладені словник діалектної лексики оповідання «Паленка-загуба» Августина Волошина та частотний словник. Були досліджені діалектні особливості на фонетичному, лексичному, морфологічному та синтаксичному рівнях. Здійснений аналіз дає підстави вважати, що запропонований текст належить до верховинської говірки середньозакарпатського говору карпатської групи говорів південно-західного діалекту української мови.Вернулся в раздел работ Скачать работуЕсли Вам не подходят способы оплаты, указанные на сайте, Вы можете оплатить доступ к работам, перечислив деньги на карту Приватбанка. Для уточнения реквизитов обращайтесь к администратору

ЕСЛИ У ВАС ВОЗНИКЛИ ВОПРОСЫ ПО ПОВОДУ ДОБАВЛЕНИЯ ИЛИ СКАЧИВАНИЯ РАБОТ ОБРАЩАЙТЕСЬ К АДМИНИСТРАТОРУ САЙТА:

+380969431646, +380501022921 или helpstudentu@mail.ru

Логин:
Пароль:
  Напомнить пароль ?
 

Если вы не зарегистрированы, пожалуйста, зарегистрируйтесь